Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

Πάμε Στοίχημα; (Γιάννης, ο Κουβάς)

Βλέποντας το 2ο ημίχρονο του αγώνα ποδοσφαίρου (λέμε τώρα...) Πανιωνίου - Α.Ε.Κ. μου ήρθε στο μυαλό μία καινούρια ενότητα από το κουπόνι του ΟΠΑΠ, που παίζεται στην κατηγορία ειδικά στοιχήματα. Σου ζητάει λοιπόν η στοιχηματική εταιρία να μαντέψεις πόσα γκολ θα μπούνε συνολικά για μια ενότητα 5-6 αγώνων.

Εδώ εγώ προτείνω να το αλλάξουμε λίγο. Να ζητάμε από τους τζογαδόρους να μαντέψουν πόσα λεπτά συνολικού ποδοσφαίρου θα παιχτούν σε 5-6 ελληνικά ματς.
Εναλλακτικά στοιχήματα θα μπορούσαν να είναι πόσες φορές θα αφήσει πλεονέκτημα ο διαιτητής ή πόσες συνεχείς πάσες θα καταφέρουν να αλλάξουν οι παίκτες.
Επίσης η κατηγορία πόσα κόρνερ θα εκτελεστούν σε κάποιον αγώνα θα μπορούσε εύκολα να γίνει "πόσες γιόμες θα γίνουν σε κάθε αγώνα;"

Είστε ελεύθεροι να κάνετε και τις δικές σας προτάσεις για τον εμπλουτισμό του στοιχηματικού δελτίου, αφού μπάλα δεν βλέπουμε ας ποντάρουμε τουλάχιστον σε κάτι που αξίζει!!!